Sevgili iş ortaklarımız ve dostlarımız,

Akartaş Holding olarak, 1999 yılında İzmit Körfezi’nde mütevazı bir gemi acentesi olarak çıktığımız bu meşakkatli yolda, bugün bünyesinde farklı şirketlerin bulunduğu bir holding olmanın gururunu yaşıyoruz.

İnsan ömrü için uzun fakat bir işletme için kısa olan bir zamanda gösterdiğimiz gelişme bizi daha iyilerini yapmaya teşvik etti. Bugün geldiğimiz noktayı hayal bile edemezken sorumluluklarımızın farkında olarak gelişimin ve hep daha iyisini yapmanın arzusu ile çıtamızı daha yükseklere taşıdık.

İlk çıkış noktamız olan denizciliği her koldan desteklemek ve teknolojik gelişmeleri de içerisine katmak işimizi geliştirmemizin en büyük sebeplerinden biri. Ayrıcalıklı denizcilik dünyası, büyüsüne kapıldığımız ve kendimizi alamadığımız bir sektör olmakla birlikte ekonominin de nabzını fazlasıyla tuttuğumuz, bize yol gösteren bir dünya oldu. Piyasayı iyi analiz ederek ihtiyaç doğmadan oluşabilecek durumları öngörüp yatırım yapma gayretimiz başladığımız noktadan bizi bugünlere ulaştırdı.

2008 ekonomik krizinin yıpratıcı etkisi, bizim şirket stratejimizi belirleyen ve denizcilik yatırımlarını entegre diğer yatırımlarla birleştiren bir unsur oldu. Şirketlerimizi finansal olarak kontrollü bir yapıda tutma prensibimiz, dünyayı saran bu ciddi krizden hasarsız çıkmamızı sağladı. Hatta bu sıkıntılı süreç, gelecek yatırımlar için altyapı niteliğinde daha sağlam bir zemin oluşturmamıza imkan tanıdı diyebiliriz.

Bizi bu günlere taşıyan hissiyatın, ilk günden beri varlığını hissettiğimiz heyecan duygumuz olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda bizi hedeflerimizden şaşırtmayan ve hep daha iyilerini yapmaya yönlendiren bu duyguyu gelecek nesillere aktarabilmek en büyük dileğimiz. 2008 yılında tüm şirketlerimizi Pasifik Denizcilik Grubu çatısı altına toplamanın ardından bünyemize kattığımız diğer şirketlerle birlikte bugün Akartaş Holding olarak denizcilik, bilişim, inşaat ve lojistik alanlarında işleyişimizi sürdürmekteyiz.

Çalıştığımız tüm sektörlerde yeni ufuklara yelken açmak öncelikli hedefimiz olup insan odaklı yeni yatırımlar için fizibilite çalışmalarımız devam etmektedir. Holding bünyesinde yer alan şirketlerimiz ve tüm çalışanlarımızla, müşterilerimize en iyi şekilde güvene dayalı hizmet sunmak vazgeçilmez felsefemiz olmaya devam edecektir.

Başarı, sağlık ve huzur dileklerimle,

Burak AKARTAŞ

Akartaş Holding

Yönetim Kurulu Başkanı