Hakkımızda

Akartaş Holding’in başlangıç noktası, 1999 yılında İzmit’te kurulan Pasifik Gemi ve Yat Acenteliği şirketine dayanmaktadır. Acentelik, Pasifik Denizcilik Grubuna gemi kiralamadan operasyonlara, teknik yönetimden lojistiğe kadar gemiciliğin birçok kolunda ilerleme fırsatı sağlamıştır. Şirket, denizcilik acenteliğiyle başladığı yolda zaman içerisinde güçlenerek birçok alanda büyümeye ve yeni yatırımlar yapmaya başlamıştır. Bu süre içerisinde sürekli gelişen Türk ekonomisi ve Türkiye’nin jeopolitik konumu da şirketin inşaat, gayrimenkul, IT ve lojistik yatırımlar yapılması gereksimini doğurmuştur. Akartaş Holding şu an bünyesinde birden fazla şirketin farklı sektörlerde hizmet verdiği bir şirket konumundadır. Faaliyet gösterdiği sektörler şu şekildedir:

Denizcilik

Pasifik Denizcilik Grubu şirketi, bünyesinde bulunan gemi kiralama departmanıyla yakın ilişkilerde bulunduğu kiracı ve armatörler sayesinde özellikle Karadeniz ve Akdeniz marketinde çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Buna ek olarak Uzakdoğu’dan, Amerika’ya kadar her bölgede gemi kiralama bağlantıları devam etmektedir.

Merkezi Türkiye’nin ticaret, ithalat ve ihracatının kalbi İzmit’te olan Pasifik Gemi ve Yat Acenteliği şirketimiz, İstanbul, İzmit ve Mersin’de yer alan ofisleriyle, tüm Türk limanlarında ve boğazlarında yüksek kalitede sunmakta olduğu gemi acenteliği hizmetlerini kesintisiz 7/24 anlayışı ile sürdürmektedir.

Pasifik Global Gemi İşletmeciliği şirketi, şu an itibarıyla yönetimi altında bulunan on adet gemiye ek olarak, Armatör şirketlerinin yüzlerce gemisini bazen seferlik bazda, bazen de kirası altına alarak çalıştırmaktadır. Ağırlıklı olarak Akdeniz, Karadeniz, Batı Afrika, Kuzey Avrupa ve Atlantik olmak üzere dünyanın hemen hemen her bölgesi ile yük bağlantıları devam etmektedir.

Pasifik Makine ve Gemi Sanayi, yönetimindeki filo haricinde üçüncü şahıslara da teknik hizmetler vermektedir.

İnşaat ve gayrimenkul

Şirketin faaliyette bulunduğu bir diğer sektör de sürekli gelişmekte olan inşaat sektörüdür. Bu gelişmeyi fark ederek şirket holding binasının yapımını da üstlenen Ritrakons İnşaat firması holding bünyesine katılmıştır. Ritrakons İnşaat firmasının faaliyet alanları; betonarme ve çelik üstyapı inşaatları ile altyapı projeleridir. Ritrakons, inandığı projeyi hayata geçirirken optimal maliyetle maksimum fayda anlayışıyla hareket ederek müşteri memnuniyetini garantilemeyi kendine hedef edinmiştir.

Gayrimenkul alanında faaliyet gösteren bir diğer firma ise Akartaş Turizm ve İnşaat firmasıdır. Firma, Akartaş Holding’in gayrimenkul yatırımlarını yürütmekle yükümlü firmasıdır.

Türkiye’de gayrimenkul potansiyeli hep var olmuştur ve Akartaş Turizm ve İnşaat Şirketi bu potansiyeli keşfetmek, fırsatları aramak ve bu fırsatları doğru finansman ve yatırım ile eşleştirmek için kurulmuştur.

Bilgi Teknolojileri

Bilgi tekneolojilerinin önemi ilk günden beri kabul edilmekte olup bu alana da yatırımlar yapılmıştır. Sürekli olarak gelişen IT sektörünü takip edebilmek adına son teknoloji donanım ve yazılımlara ve gerektiğinde kendi yazılımlarımızı geliştirmeye yatırımlar yapılmaktadır.

Bu düşünceden yola çıkılarak, müşterilerine interaktif çözümler sunan, marka ve kurum kimliğini internet ortamında başarı ile hayata geçiren yenilikçi bir teknoloji firması olarak bilişim anlamında çeşitli yatırımlarda bulunulmaktadır. Tüm bu yatırımların haricinde kurumsal şirketlerin firma rehberi olduğu kadar internet kullanıcılarının da seri ilanlar yoluyla aradığı emlak, iş ilanı, güncel haberler, sinema vb. konularda tüketicilere hizmet vermekte olan www.kocaeliburada.com şirketi de holding bünyesinde yer alan şirketler arasındadır.

Lojistik

Lojistiği, müşterilerin, kiracıların ve tüccarların ihtiyaçları için tasarlanmış özel bir hizmet olarak görüyoruz. Her bir projeye dahil olan yapısal özellikleri anlamaya çalışarak kendi uzmanlığımızı Caspian Trans LTD şirketinde uygulamaya karar verdik.

Caspian Trans Ltd., 2001 yılından bu yana Gürcistan, Azerbaycan ve BDT Bölgelerinde demiryolu operatörlüğü yaparak 80 profesyonel personeli ile taşıma hizmetleri vermektedir. Bulunduğu konumda muhtelif kargo türleri için çeşitli çözümler üretecek tecrübe ve uzmanlıkla Azak Denizi ve Ukrayna / Rusya iç suları dahil Karadeniz kıyıları gibi özel ticaret bilgisi gerektiren yerlerde lider firma olmuştur.

Akartaş Holding, yurt dışında yatırımlarını gerçekleştirdiği firmalarla birlikte şirket ağını genişletmeye devam etmektedir. Wood chips alanında uzmanlaşmış olan Trade Marine şirketiyle birlikte, wood chips müşterilerine danışmanlık yapmakta ve yol göstermekte olup ürünlerinin yeni pazarlara ulaşmasını sağlamaktır.

Diğer Sektörler

Firmamız gıda sektörüne marketlerin teknik alt yapıları dahil olmak üzere kurulum ve yönetimlerini ileri seviyede ve başarılı bir şekilde sonuçlandırarak Market Yönetim Sistemi alanında sektöre adım atmıştır.

Şirket bugün geldiği noktada, bünyesinde bulunan şirketler neticesinde holdingleşme sürecine girmiş ve Akartaş Holding kurulmuştur. Akartaş Holding’in merkezi İstanbul’da olup denizcilik hariç faaliyet gösterdiği tüm sektörler 2016 yılı başından itibaren İzmit’ten yönetilmektedir.